Reklamné oznámenie
Maj vlastné webové stránky!https://www.weblahko.skMať svoje vlastné webové stránky nebolo nikdy jednoduchšie. S WebĽahko ich môžete mať aj Vy.
Svadobné video a fotografiehttps://www.marol.skKameraman a fotograf • Výhodné balíčky na video a fotografie
LyžiarSK LYŽIARSKE POTREBY SEREĎhttps://www.lyziar.skESHOP LYŽIAR.SK SEREĎ, LYŽIARSKE POTREBY SEREĎ; BAZÁR-POŽIČOVŇA-SERVIS
Working Equitation spája drezúrnu prípravu s rýchlosťou, obratnosťou a zručnosťou. Táto mladá jazdecká disciplína, ktorá vznikla v štátoch Južnej Európy sa postupne rozširuje do celého sveta, kde nachádza priaznivcov a fanúšikov.
Working Equitation – ako už aj samotný názov naznačuje, vychádza z tradície pracovného jazdeckého umenia, kde kone boli využívané hlavne pre prácu na farmách a prácu s dobytkom. Na takéhoto koňa sa kládli vysoké nároky, musel byť spoľahlivý, rýchly a poslušný.
Jedná sa snáď o najkomplexnejšiu jazdeckú disciplínu, ktorá preverí prijazdenosť koňa, jeho všestrannosť, dôveru a odvahu.
Keďže pri práci jazdci často používali na ovládanie koňa len jednu ruku, pretože druhou napríklad držali laso, otvárali brány.., aj vo Working Equitation sa vo vyšších stupňoch obtiažnosti vyžduje vedenie koňa len jednou rukou.
 
 
Súťaž sa skladá zo štyroch častí :
 
  • Drezúrny test, počas ktorého je kôň predvádzaný v drezúrnom obdĺžniku na hudbu.
 
  • Test ovládateľnosti, v ktorom dvojica prekonáva prekážky, s ktorými by sa jazdci mohli stretnúť pri práci na farme, ako otvorenie bráničky, prechod cez mostík, prenášanie predmetov a pod.
 
  • Rýchlostný test, jazdec a kôň prekonávajú rovnaké prekážky ako pri skúške ovládateľnosti, no súťaží sa na čas.
 
  • Test s dobytkom, s touto skúškou sa stretneteme len pri súťažiach s vyšším stupňom obtiažnosti. Dvojica musí oddeliť a zahnať vybraný kus dobytka do ohrádky.